Football World Cup 2010 Europe Qualification
9 Groups - 13 Berths
Group 1PORSWEDENHUNALBMLT
Group 2GREISRSUIMDALATLUX
Group 3CZEPOLNIRSVKSLOSMR
Group 4GERRUSFINWALAZELIE
Group 5ESPTURBELBIHARMEST
Group 6CROENGUKRBLRKAZAND
Group 7FRAROUSERLTUAUTFAR
Group 8ITABULIRLCYPGEOMNE
Group 9NEDSCONORMKDISL
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTAggr.
14.1119:00MoskvaRussia2-1Slovenia1-02-2
18.1120:45MariborSlovenia1-0Russia1-0
Slovenia quaify on away goals rule
14.1120:00AthensGreece0-0Ukraine0-01-0
18.1120:00DonetskUkraine0-1Greece0-1
14.1120:00DublinIreland0-1France0-01-2
18.1121:00Saint-DenisFrance1-1Ireland0-1
second leg aET ; FT 0-1
14.1120:30LisboaPortugal1-0Bosna Herzeg.1-02-0
18.1120:45ZenicaBosna Herzeg.0-1Portugal0-0
Winners of each Group qualify directly.
4 Play-Offs are played between 8 Best Second placed teams.
qualified
Slovenia
Greece
France
Portugal
Group 1pwdlgfga
1. Denmark2163116:5
2. Portugal1954117:5
3. Sweden1853213:5
4. Hungary1651410:8
5. Albania71456:13
6. Malta10190:26
TeamDePoSwHuAlMa
Denmark--- 1:1 1:0 0:13:03:0
Portugal2:3--- 0:0 3:00:0 4:0
Sweden0:10:0---2:1 4:14:0
Hungary0:00:1 1:2---2:0 3:0
Albania 1:1 1:20:0 0:1---3:0
Malta 0:30:4 0:10:1 0:0---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0818:45TiranaAlbania0-0Sweden0-0
06.09.0819:45BudapestHungary0-0Denmark0-0
06.09.0820:00Ta`QaliMalta0-4Portugal0-1
10.09.0820:15SolnaSweden2-1Hungary0-0
10.09.0820:45TiranaAlbania3-0Malta1-0
10.09.0820:45LisboaPortugal2-3Denmark1-0
11.10.0819:45BudapestHungary2-0Albania0-0
11.10.0820:00SolnaSweden0-0Portugal0-0
11.10.0820:15CopenhagenDenmark3-0Malta2-0
15.10.0819:30Ta`QaliMalta0-1Hungary0-1
15.10.0820:45BragaPortugal0-0Albania0-0
11.02.0919:30Ta`QaliMalta0-0Albania0-0
28.03.0920:00Ta`QaliMalta0-3Denmark0-2
28.03.0920:30TiranaAlbania0-1Hungary0-1
28.03.0920:45PortoPortugal0-0Sweden0-0
01.04.0919:00BudapestHungary3-0Malta1-0
01.04.0920:15CopenhagenDenmark3-0Albania2-0
06.06.0920:00SolnaSweden0-1Denmark0-1
06.06.0920:45TiranaAlbania1-2Portugal1-1
10.06.0919:00GoteborgSweden4-0Malta1-0
05.09.0920:00CopenhagenDenmark1-1Portugal1-0
05.09.0920:00BudapestHungary1-2Sweden0-1
09.09.0918:30Ta`QaliMalta0-1Sweden0-0
09.09.0920:30TiranaAlbania1-1Denmark0-1
09.09.0920:45BudapestHungary0-1Portugal0-1
10.10.0920:00CopenhagenDenmark1-0Sweden0-0
10.10.0920:45LisboaPortugal3-0Hungary1-0
14.10.0919:45GuimaraesPortugal Malta2-0
14.10.0920:45SolnaSweden Albania3-0
14.10.0920:45CopenhagenDenmark Hungary0-1
Group 2pwdlgfga
1. Switzerland2163118:8
2. Greece2062220:10
3. Latvia1752318:15
4. Israel1644220:9
5. Luxembourg51274:25
6. Moldova30375:18
TeamSwGrLaIsLuMo
Switzerland--- 2:02:1 0:01:2 2:0
Greece1:2--- 5:2 2:1 2:13:0
Latvia 2:20:2---1:1 2:0 3:2
Israel2:21:1 0:1--- 7:0 3:0
Luxembourg 0:30:30:41:3---0:0
Moldova0:2 1:11:21:2 0:0---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0819:00TiraspolMoldova1-2Latvia0-2
06.09.0820:55Ramat GanIsrael2-2Switzerland0-1
06.09.0820:15LuxembourgLuxembourg0-3Greece0-2
10.09.0820:30ChisinauMoldova1-2Israel1-2
10.09.0820:30ZurichSwitzerland1-2Luxembourg1-1
10.09.0821:15RigaLatvia0-2Greece0-1
11.10.0817:45St. GallenSwitzerland2-1Latvia0-0
11.10.0820:15LuxembourgLuxembourg1-3Israel1-1
11.10.0821:30PiraeusGreece3-0Moldova2-0
15.10.0819:00LatviaLatvia1-1Israel0-0
15.10.0820:15LuxembourgLuxembourg0-0Moldova0-0
15.10.0821:30PiraeusGreece1-2Switzerland0-1
28.03.0917:00LuxembourgLuxembourg0-4Latvia0-1
28.03.0918:45ChisianauMoldova0-2Switzerland0-1
28.03.0921:00Ramat GanIsrael1-1Greece0-1
01.04.0918:30RigaLatvia2-0Luxembourg1-0
01.04.0920:30GenevaSwitzerland2-0Moldova1-0
01.04.0921:30HeraklionGreece2-1Israel1-0
05.09.0919:00ChisinauMoldova0-0Luxembourg0-0
05.09.0921:00Ramt GanIsrael0-1Latvia0-0
05.09.0920:30BaselSwitzerland2-0Greece0-0
09.09.0921:00Ramat GanIsrael7-0Luxembourg4-0
09.09.0921:30RigaLatvia2-2Switzerland0-1
09.09.0921:30ChisinauMoldova1-1Greece0-1
10.10.0917:45LuxembourgLuxembourg0-3Switzerland0-3
10.10.0921:30AthensGreece5-2Latvia1-2
10.10.0921:00Ramat GanIsrael3-0Moldova1-0
14.10.0920:00BaselSwitzerland0-0Israel0-0
Switzerland qualified to World 2010
14.10.0921:00AthensGreece2-1Luxembourg2-0
14.10.0921:00RigaLatvia3-2Moldova2-1
Group 3pwdlgfga
1. Slovakia2271222:10
2. Slovenia2062218:4
3. Czechia1644217:6
4. Northern Ireland1543313:9
5. Poland1132519:14
6. San Marino000101:47
TeamSlSlCzNoPoSa
Slovakia--- 0:2 2:22:12:1 7:0
Slovenia2:1--- 0:02:0 3:05:0
Czechia1:21:0--- 0:0 2:0 7:0
Northern Ireland 0:2 1:00:0---3:24:0
Poland 0:11:12:1 1:1---10:0
San Marino1:3 0:30:3 0:30:2---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0817:00WroclawPoland1-1Slovenia1-1
06.09.0817:30BratislavaSlovakia2-1Northern Ireland0-0
10.09.0819:45BelfastNorthern Ireland0-0Czechia0-0
10.09.0820:45MariborSlovenia2-1Slovakia1-0
10.09.0820:30SerravalleSan Marino0-2Poland0-1
11.10.0820:30ChorzowPoland2-1Czechia1-0
11.10.0820:30SerravalleSan Marino1-3Slovakia1-2
11.10.0820:45MariborSlovenia2-0Northern Ireland0-0
15.10.0817:30TepliceCzechia1-0Slovenia0-0
15.10.0820:30BratislavaSlovakia2-1Poland0-0
15.10.0819:45BelfastNorthern Ireland4-0San Marino2-0
19.11.0820:30SerravalleSan Marino0-3Czechia0-0
11.02.0920:30SerravalleSan Marino0-3Northern Ireland0-2
28.03.0917:15BelfastNorthern Ireland3-2Poland1-1
28.03.0920:45MariborSlovenia0-0Czechia0-0
01.04.0920:30PragueCzechia1-2Slovakia1-1
01.04.0920:30KielcePoland10-0San Marino4-0
01.04.0919:45BelfastNorthern Ireland1-0Slovenia0-0
06.06.0917:30BratislavaSlovakia7-0San Marino5-0
12.08.0920:45MariborSlovenia5-0San Marino2-0
05.09.0920:30ChorzowPoland1-1Northern Ireland0-1
05.09.0920:30BratislavaSlovakia2-2Czechia0-0
09.09.0917:20Uh.HradisteCzechia7-0San Marino3-0
09.09.0919:45BelfastNorthern Ireland0-2Slovakia0-1
09.09.0920:45MariborSlovenia3-0Poland2-0
10.10.0920:30PragueCzechia2-0Poland0-0
10.10.0920:30BratislavaSlovakia0-2Slovenia0-1
14.10.0920:30PragueCzechia0-0Northern Ireland0-0
14.10.0920:30ChorzowPoland0-1Slovakia0-1
14.10.0920:30SerravalleSan Marino0-3Slovenia0-1
Slovakia qualified to World 2010
Group 4pwdlgfga
1. Germany2682026:5
2. Russia2271219:6
3. Finland1853214:14
4. Wales124069:12
5. Azerbaidjan51274:14
6. Liechtenstein20282:23
TeamGeRuFiWaAzLi
Germany---2:1 1:11:0 4:0 4:0
Russia 0:1---3:02:12:0 3:0
Finland3:3 0:3--- 2:11:02:1
Wales 0:2 1:30:2---1:02:0
Azerbaidjan0:2 1:1 1:2 0:1---0:0
Liechtenstein0:60:1 1:1 0:2 0:2---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0815:00CardiffWales1-0Azerbaidjan0-0
06.09.0820:45VaduzLiechtenstein0-6Germany0-1
10.09.0819:00MoskvaRussia2-1Wales1-0
10.09.0820:35HelsinkiFinland3-3Germany2-2
10.09.0821:00BakuAzerbaidjan0-0Liechtenstein0-0
11.10.0815:00HelsinkiFinland1-0Azerbaidjan0-0
11.10.0817:30CardiffWales2-0Liechtenstein1-0
11.10.0820:45DortmundGermany2-1Russia2-0
15.10.0819:00MoscowRussia3-0Finland1-0
15.10.0820:45Moenchengladb.Germany1-0Wales0-0
28.03.0917:00MoskvaRussia2-0Azerbaidjan1-0
28.03.0915:00CardiffWales0-2Finland0-1
28.03.0920:00LeipzigGermany4-0Liechtenstein2-0
01.04.0919:30VaduzLiechtenstein0-1Russia0-1
01.04.0919:45CardiffWales0-2Germany0-1
06.06.0920:00BakuAzerbaidjan0-1Wales0-1
06.06.0919:00HelsinkiFinland2-1Liechtenstein1-1
10.06.0920:30HelsinkiFinland0-3Russia0-1
12.08.0921:00BakuAzerbaidjan0-2Germany0-1
05.09.0919:00St. PetersburgRussia3-0Liechtenstein3-0
05.09.0920:00Lankaran CityAzerbaidjan1-2Finland0-0
09.09.0919:30VaduzLiechtenstein1-1Finland0-0
09.09.0919:45CardiffWales1-3Russia0-1
09.09.0920:45HanoverGermany4-0Azerbaidjan1-0
10.10.0917:00HelsinkiFinland2-1Wales1-1
10.10.0919:00MoskvaRussia0-1Germany0-1
Germany qualified to World 2010
10.10.0920:00VaduzLiechtenstein0-2Azerbaidjan0-0
14.10.0918:00HamburgGermany1-1Finland0-1
14.10.0921:00BakuAzerbaidjan1-1Russia0-1
14.10.0920:00VaduzLiechtenstein0-2Wales0-1
Group 5pwdlgfga
1. Spain30100028:5
2. Bosna Herzeg.1961325:13
3. Turkey1543313:10
4. Belgium1031614:20
5. Estonia61367:23
6. Armenia51275:21
TeamSpBoTuBeEsAr
Spain---1:01:0 5:0 3:04:0
Bosna Herzeg. 2:5--- 1:1 2:17:04:1
Turkey 1:22:1---1:1 4:2 2:0
Belgium1:22:4 2:0---3:23:0
Estonia0:3 0:20:0 2:0--- 0:0
Armenia 1:2 0:20:2 2:11:1---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0820:45LiegeBelgium3-2Estonia1-0
06.09.0821:00YerevanArmenia0-2Turkey0-0
06.09.0822:00MurciaSpain1-0Bosna Herzeg.0-0
10.09.0820:15ZenicaBosna Herzeg.7-0Estonia2-0
10.09.0821:00IstanbulTurkey1-1Belgium0-1
10.09.0822:00AlbaceteSpain4-0Armenia2-0
11.10.0821:00IstanbulTurkey2-1Bosna Herzeg.0-1
11.10.0820:45BrusselsBelgium2-0Armenia2-0
11.10.0821:45TallinnEstonia0-3Spain0-2
15.10.0820:15ZenciaBosna Herzeg.4-1Armenia2-0
15.10.0821:30TallinnEstonia0-0Turkey0-0
15.10.0820:45BrusselsBelgium1-2Spain1-1
28.03.0920:00YerevanArmenia2-2Estonia1-1
28.03.0920:45GenkBelgium2-4Bosna Herzeg.0-1
28.03.0921:00MadridSpain1-0Turkey0-0
01.04.0918:00TallinnEstonia1-0Armenia0-0
01.04.0921:00IstanbulTurkey1-2Spain1-0
01.04.0920:45ZenicaBosna Herzeg.2-1Belgium2-0
05.09.0920:00YerevanArmenia0-2Bosna Herzeg.0-1
05.09.0921:00KayseriTurkey4-2Estonia2-1
05.09.0922:00La CorunaSpain5-0Belgium1-0
09.09.0921:00YerevanArmenia2-1Belgium1-0
09.09.0920:00ZenicaBosna Herzeg.1-1Turkey1-1
09.09.0922:00MeridaSpain3-0Estonia1-0
Spain qualified to World 2010
10.10.0919:00TallinnEstonia0-2Bosna Herzeg.0-1
10.10.0921:00YerevanArmenia1-2Spain0-1
10.10.0920:45BrusselsBelgium2-0Turkey1-0
14.10.0920:00ZenicaBosna Herzeg.2-5Spain0-2
14.10.0921:00BursaTurkey2-0Armenia2-0
14.10.0921:30TallinnEstonia Belgium1-0
Group 6pwdlgfga
1. England2790134:6
2. Ukraine2163121:6
3. Croatia2062219:13
4. Belarus1341519:14
5. Kazakhstan620811:29
6. Andorra000103:39
TeamEnUkCrBeKaAn
England---2:1 5:1 3:05:1 6:0
Ukraine 1:0---0:01:0 2:15:0
Croatia1:4 2:2--- 1:03:04:0
Belarus1:3 0:01:3--- 4:0 5:1
Kazakhstan 0:41:3 1:21:5---3:0
Andorra0:2 0:6 0:21:3 1:3---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
20.08.0822:00AlmatyKazakhstan3-0Andorra3-0
06.09.0820:00LvivUkraine1-0Belarus0-0
06.09.0819:45Barcelona(ESP)Andorra0-2England0-0
06.09.0820:15ZagrebCroatia3-0Kazakhstan2-0
10.09.0822:00AlmatyKazakhstan1-3Ukraine0-1
10.09.0819:00Andorra la VellaAndorra1-3Belarus0-1
10.09.0821:00ZagrebCroatia1-4England0-1
11.10.0817:15LondonEngland5-1Kazakhstan0-0
11.10.0820:00KharkovUkraine0-0Croatia0-0
15.10.0820:15ZagrebCroatia4-0Andorra2-0
15.10.0821:30MinskBelarus1-3England1-1
01.04.0920:30AlmatyKazakhstan1-5Belarus1-0
01.04.0920:30Andorra la VellaAndorra0-2Croatia0-2
01.04.0920:00LondonEngland2-1Ukraine1-0
06.06.0921:00AlmatyKazakhstan0-4England0-2
06.06.0919:00GrodnoBelarus5-1Andorra2-0
06.06.0920:15ZagrebCroatia2-2Ukraine1-1
10.06.0920:15LondonEngland6-0Andorra3-0
10.06.0920:00KyivUkraine2-1Kazakhstan1-1
12.08.0921:15MinskBelarus1-3Croatia0-1
05.09.0917:00KyivUkraine5-0Andorra2-0
05.09.0920:30ZagrebCroatia1-0Belarus1-0
09.09.0920:00MinskBelarus0-0Ukraine0-0
09.09.0920:00Andorra La VellaAndorra1-3Kazakhstan0-3
09.09.0920:00LondonEngland5-1Croatia2-0
England qualified to World 2010
10.10.0918:00BrestBelarus4-0Kazakhstan1-0
10.10.0919:15DnepropetrovskUkraine1-0England1-0
14.10.0921:30AstanaKazakhstan1-2Croatia1-1
14.10.0917:30Andorra La VellaAndorra0-6Ukraine0-1
14.10.0920:00LondonEngland Belarus1-0
Group 7pwdlgfga
1. Serbia2271222:8
2. France2163118:9
3. Austria1442414:15
4. Lithuania1240610:11
5. Romania1233412:18
6. Faroe41185:20
TeamSeFrAuLiRoFa
Serbia--- 1:1 1:03:0 5:02:0
France2:1--- 3:1 1:0 1:1 5:0
Austria1:33:1--- 2:12:1 3:1
Lithuania 2:10:12:0--- 0:11:0
Romania2:32:2 1:10:3--- 3:1
Faroe 0:20:11:1 2:10:1---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0821:00ClujRomania0-3Lithuania0-1
06.09.0820:15BeogradSerbia2-0Faroe1-0
06.09.0820:30WienAustria3-1France2-0
10.09.0817:30TorshavnFaroe0-1Romania0-0
10.09.0821:15RigaLithuania2-0Austria0-0
10.09.0821:00Saint-DenisFrance2-1Serbia0-0
11.10.0816:00TorshavnFaroe1-1Austria0-0
11.10.0820:15BeogradSerbia3-0Lithuania2-0
11.10.0820:15ConstantaRomania2-2France2-1
15.10.0819:00KaunasLithuania1-0Faroe1-0
15.10.0820:30WienAustria1-3Serbia0-3
28.03.0920:45ConstantaRomania2-3Serbia0-2
28.03.0921:45KaunasLithuania0-1France0-0
01.04.0920:30KlagenfurtAustria2-1Romania2-1
01.04.0921:00Saint-DenisFrance1-0Lithuania0-0
06.06.0921:00MarijampoleLithuania0-1Romania0-1
06.06.0920:30BeogradSerbia1-0Austria1-0
10.06.0919:15TorshavnFaroe0-2Serbia0-1
12.08.0917:00TorshavnFaroe0-1France0-1
05.09.0920:30GrazAustria3-1Faroe2-0
05.09.0921:00Saint-DenisFrance1-1Romania0-0
09.09.0917:15ToftirFaroe2-1Lithuania2-1
09.09.0920:45BucurestiRomania1-1Austria0-0
09.09.0921:00BeogradSerbia1-1France1-1
10.10.0920:30InnsbruckAustria2-1Lithuania1-0
10.10.0920:30BeogradSerbia5-0Romania1-0
Serbia qualified to World 2010
10.10.0921:00GuingampFrance5-0Faroe2-0
14.10.0921:00Piatra-NeamtRomania3-1Faroe1-0
14.10.0921:00MarijampoleLithuania2-1Serbia1-1
14.10.0921:00Saint-DenisFrance Austria2-0
Group 8pwdlgfga
1. Italy2473017:7
2. Ireland1846012:8
3. Bulgaria1435217:13
4. Cyprus923514:16
5. Montenegro91639:14
6. Georgia30377:18
TeamItIrBuCyMoGe
Italy---1:1 2:0 3:22:11:0
Ireland 2:2---1:11:0 0:0 2:1
Bulgaria0:0 1:1---2:0 4:1 6:2
Cyprus1:2 1:2 4:1---2:2 2:1
Montenegro 0:20:02:2 1:1--- 2:1
Georgia 0:21:20:01:10:0---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0818:00Mainz(GER)Georgia1-2Ireland0-1
06.09.0820:00PodgoricaMontenegro2-2Bulgaria0-1
06.09.0821:45LarnacaCyprus1-2Italy1-1
10.09.0819:00PodgoricaMontenegro0-0Ireland0-0
10.09.0820:50UdineItaly1-0Georgia1-0
11.10.0820:30TbilisiGeorgia1-1Cyprus0-0
11.10.0821:15SofiaBulgaria0-0Italy0-0
15.10.0820:30TbilisiGeorgia0-0Bulgaria0-0
15.10.0819:45DublinIreland1-0Cyprus1-0
15.10.0820:50LecceItaly2-1Montenegro2-1
11.02.0919:45DublinIreland2-1Georgia0-1
28.03.0920:00LarnacaCyprus2-1Georgia1-0
28.03.0919:45DublinIreland1-1Bulgaria1-0
28.03.0920:45PodgoricaMontenegro0-2Italy0-1
01.04.0918:00SofiaBulgaria2-0Cyprus1-0
01.04.0921:00TbilisiGeorgia0-0Montenegro0-0
01.04.0920:50BariItaly1-1Ireland1-0
06.06.0920:30SofiaBulgaria1-1Ireland1-1
06.06.0920:30LarnacaCyprus2-2Montenegro2-0
05.09.0920:30SofiaBulgaria4-1Montenegro1-1
05.09.0922:00TbilisiGeorgia0-2Italy0-0
05.09.0921:30LarnacaCyprus1-2Ireland1-1
09.09.0920:15PodgoricaMontenegro1-1Cyprus0-0
09.09.0920:50TorinoItaly2-0Bulgaria2-0
10.10.0919:00PodgoricaMontenegro2-1Georgia1-1
10.10.0920:00LarnacaCyprus4-1Bulgaria2-1
10.10.0920:00DublinIreland2-2Italy1-1
Italy qualified to World 2010
14.10.0919:00DublinIreland0-0Montenegro0-0
14.10.0920:00ParmaItaly3-2Cyprus0-1
14.10.0921:00SofiaBulgaria6-2Georgia6-1
Group 9pwdlgfga
1. Netherlands2480017:2
2. Norway102429:7
3. Scotland103146:11
4. Macedonia72155:11
5. Iceland51257:13
TeamNeNoScMaIc
Netherlands--- 2:03:0 4:02:0
Norway0:1--- 4:0 2:12:2
Scotland 0:10:0--- 2:0 2:1
Macedonia1:20:01:0--- 2:0
Iceland 1:2 1:11:21:0---
Group 1Group 2Group 3
Group 4Group 5Group 6
Group 7Group 8Group 9
Play-Offs
datetimevenueteam 1scoreteam 2HTatt.
06.09.0815:00SkopjeMacedonia1-0Scotland1-0
06.09.0819:00OsloNorway2-2Iceland1-1
10.09.0820:30SkopjeMacedonia1-2Netherlands0-0
10.09.0818:30ReykjavikIceland1-2Scotland0-1
11.10.0815:00GlasgowScotland0-0Norway0-0
11.10.0820:45RotterdamNetherlands2-0Iceland1-0
15.10.0819:00OsloNorway0-1Netherlands0-0
15.10.0818:00ReykjavikIceland1-0Macedonia1-0
28.03.0920:45AmsterdamNetherlands3-0Scotland2-0
01.04.0920:45AmsterdamNetherlands4-0Macedonia3-0
01.04.0920:00GlasgowScotland2-1Iceland1-0
06.06.0917:45SkopjeMacedonia0-0Norway0-0
06.06.0918:45ReykjavikIceland1-2Netherlands0-2
Netherlands qualified for the World Cup
10.06.0917:45SkopjeMacedonia2-0Iceland1-0
10.06.0920:45RotterdamNetherlands2-0Norway1-0
12.08.0919:00OsloNorway4-0Scotland2-0
05.09.0915:00GlasgowScotland2-0Macedonia0-0
05.09.0918:45ReykjavikIceland1-1Norway1-1
09.09.0919:30GlasgowScotland0-1Netherlands0-1
09.09.0920:30OsloNorway2-1Macedonia2-0
FinalsWorld 2010
Football index
Todor66
Europe WCQ 2010
South America WCQ 2010
Africa WCQ 2010
Concacaf WCQ 2010
Asia WCQ 2010
Oceania WCQ 2010
Europe index
WC Qualification index
XXI Russia 2018 Qualification
XX Brazil 2014 Qualification
XIX South Africa 2010 Qualification
XVIII Germany 2006 Qualification
XVII Japan/South Korea 2002 Qualification
XVI France 1998 Qualification
XV United States 1994 Qualification
XIV Italy 1990 Qualification
XIII Mexico 1986 Qualification
XII Spain 1982 Qualification
XI Argentina 1978 Qualification
X West Germany 1974 Qualification
IX Mexico 1970 Qualification
VIII England 1966 Qualification
VII Chile 1962 Qualification
VI Sweden 1958 Qualification
V Switzerland 1954 Qualification
IV Brazil 1950 Qualification
III France 1938 Qualification
II Italy 1934 Qualification
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 6 Sep 2018
Facebook Todor Krastev

Quantcast