Football Netherlands Eredivisie 2018/2019
datetimeteam 1scoreteam 2HTatt.
Round 3
Round 9
Sat 20.10.1818:30PSV Eindhoven6-0FC Emmen
Sat 20.10.1818:30Excelsior Rotterdam2-0Vitesse Arnheim
Sat 20.10.1820:45SC Heerenven0-4Ajax Amsterdam
Sat 20.10.1820:45FC Utrecht2-1AZ Alkmaar
Sun 21.10.1812:15NAC Breda2-2Willem II Tilburg
Sun 21.10.1814:30Heracles Almelo4-1FC Gronigen
Sun 21.10.1814:30Feijenoord Rotterdam3-0PEC Zwolle
Sun 21.10.1814:30VVV Venlo2-0ADO Den Haag
Sun 21.10.1816:45Fortuna Sittard3-1De Graafschap Doetin
Rankingptswondrwlstgfgag+-m
1. PSV Eindhoven2790036:3+339
2. Ajax Amsterdam2271125:4+219
3. Feijenoord Rotterdam2062120:10+109
4. Heracles Almelo1961223:19+49
5. VVV Venlo1442310:9+19
6. AZ Alkmaar1233318:15+39
7. Vitesse Arnheim1233314:11+39
8. Excelsior Rotterdam1233313:15-29
9. FC Utrecht1233310:12-29
10.ADO Den Haag1132413:20-79
11.Willem II Tilburg1024317:18-19
12.SC Heerenven1024320:22-29
13.Fortuna Sittard1024317:19-29
14.PEC Zwolle103159:14-59
15.FC Emmen822510:24-149
16.De Graafschap Doetin72167:20-139
17.NAC Breda411710:23-139
18.FC Gronigen41175:19-149
TablePSVAjaxFeijHeraVVVAZ AViteExceFC UADOWillSC HFortPECFC EDe GNACFC G
PSV Eindhoven----3:0 4:0 4:0 6:1 6:0
Ajax Amsterdam ---- 1:1 5:0 5:0 3:0
Feijenoord Rotterdam ---- 2:13:01:0 3:0 4:2
Heracles Almelo ---- 3:2 4:2 2:14:0 4:1
VVV Venlo 0:1 ---- 2:0 1:1 3:0
AZ Alkmaar 1:1 ----0:0 2:2 5:0
Vitesse Arnheim 0:4 4:0 ---- 1:1 5:1
Excelsior Rotterdam 1:0 2:0---- 2:4 3:31:1
FC Utrecht 1:12:1 ---- 2:01:2 2:1
ADO Den Haag0:7 ---- 3:1 1:2 1:0
Willem II Tilburg 1:15:00:1 2:2 ----
SC Heerenven 0:43:53:5 1:1 1:1 ----
Fortuna Sittard1:20:2 1:1 4:4 ---- 3:1
PEC Zwolle1:2 0:22:0 2:3 ----
FC Emmen 1:4 3:30:1----1:1
De Graafschap Doetin 2:0 1:2 2:10:5 ---- 0:1
NAC Breda0:2 0:2 2:2 2:3 3:0----
FC Gronigen 1:3 1:1 0:1 0:1 ----
datetimeteam 1 _________scoreteam 2 _________HTatt.
Round 1
Fri 10.08.1820:00PEC Zwolle2-3SC Heerenven1-3
Sat 11.08.1818:30Willem II Tilburg0-1VVV Venlo0-1
Sat 11.08.1818:30Ajax Amsterdam1-1Heracles Almelo0-0
Sat 11.08.1820:45PSV Eindhoven4-0FC Utrecht1-0
Sat 11.08.1820:45Excelsior Rotterdam1-1Fortuna Sittard1-0
Sun 12.08.1812:15ADO Den Haag1-2FC Emmen0-2
Sun 12.08.1814:30De Graafschap Doetin2-0Feijenoord Rotterdam1-0
Sun 12.08.1814:30Vitesse Arnheim5-1FC Gronigen2-1
Sun 12.08.1816:45AZ Alkmaar5-0NAC Breda3-0
Round 2
Fri 17.08.1820:00FC Gronigen0-1Willem II Tilburg0-1
Sat 18.08.1818:30NAC Breda3-0De Graafschap Doetin1-0
Sat 18.08.1818:30VVV Venlo0-1Ajax Amsterdam0-0
Sat 18.08.1820:45Fortuna Sittard1-2PSV Eindhoven0-1
Sat 18.08.1820:45Heracles Almelo4-2ADO Den Haag3-2
Sun 19.08.1812:15FC Utrecht2-0PEC Zwolle2-0
Sun 19.08.1814:30Feijenoord Rotterdam3-0Excelsior Rotterdam1-0
Sun 19.08.1814:30FC Emmen1-4AZ Alkmaar1-3
Sun 19.08.1816:45SC Heerenven1-1Vitesse Arnheim1-0
Round 3
Fri 24.08.1820:00ADO Den Haag3-1Fortuna Sittard2-0
Sat 25.08.1818:30Ajax Amsterdam5-0FC Emmen2-0
Sat 25.08.1818:30De Graafschap Doetin0-1FC Gronigen0-1
Sat 25.08.1820:45NAC Breda0-2Excelsior Rotterdam0-1
Sat 25.08.1820:45PEC Zwolle1-2PSV Eindhoven0-1
Sun 26.08.1812:15Willem II Tilburg5-0Heracles Almelo3-0
Sun 26.08.1814:30FC Utrecht1-1VVV Venlo1-0
Sun 26.08.1814:30SC Heerenven3-5Feijenoord Rotterdam0-3
Sun 26.08.1816:45AZ Alkmaar0-0Vitesse Arnheim0-0
Round 4
Fri 31.08.1820:00FC Emmen1-1De Graafschap Doetin0-0
Sat 01.09.1818:30VVV Venlo1-1SC Heerenven0-1
Sat 01.09.1819:45PSV Eindhoven6-1Willem II Tilburg4-0
Sat 01.09.1819:45Excelsior Rotterdam2-4ADO Den Haag0-2
Sat 01.09.1820:45Fortuna Sittard1-1FC Utrecht0-0
Sun 02.09.1812:15FC Gronigen0-1PEC Zwolle0-0
Sun 02.09.1814:30Heracles Almelo3-2AZ Alkmaar1-1
Sun 02.09.1814:30Vitesse Arnheim0-4Ajax Amsterdam0-3
Sun 02.09.1816:45Feijenoord Rotterdam4-2NAC Breda1-1
Round 5
Sat 15.09.1818:30De Graafschap Doetin1-2VVV Venlo0-2
Sat 15.09.1818:30ADO Den Haag0-7PSV Eindhoven0-2
Sat 15.09.1820:45Willem II Tilburg2-2Excelsior Rotterdam0-1
Sat 15.09.1820:45Ajax Amsterdam3-0FC Gronigen1-0
Sun 16.09.1812:15AZ Alkmaar1-1Feijenoord Rotterdam1-1
Sun 16.09.1814:30SC Heerenven3-5Heracles Almelo1-1
Sun 16.09.1814:30FC Utrecht1-2FC Emmen1-0
Sun 16.09.1814:30NAC Breda2-3Fortuna Sittard1-1
Sun 16.09.1816:45PEC Zwolle0-2Vitesse Arnheim0-2
Round 6
Fri 21.09.1820:00Heracles Almelo4-0De Graafschap Doetin1-0
Sat 22.09.1818:30Fortuna Sittard4-4Willem II Tilburg2-2
Sat 22.09.1819:45Excelsior Rotterdam3-3SC Heerenven2-0
Sat 22.09.1819:45VVV Venlo3-0NAC Breda2-0
Sat 22.09.1820:45Vitesse Arnheim1-1ADO Den Haag1-0
Sun 23.09.1812:15Feijenoord Rotterdam1-0FC Utrecht0-0
Sun 23.09.1814:30FC Emmen0-1PEC Zwolle0-1
Sun 23.09.1814:30FC Gronigen1-3AZ Alkmaar1-1
Sun 23.09.1816:45PSV Eindhoven3-0Ajax Amsterdam3-0
Round 7
Sat 29.09.1818:30SC Heerenven1-1ADO Den Haag1-110,000
Sat 29.09.1818:30NAC Breda0-2PSV Eindhoven0-018,926
Sat 29.09.1818:00Fortuna Sittard0-2Ajax Amsterdam0-012,004
Sat 29.09.1819:45Excelsior Rotterdam1-0VVV Venlo1-04,106
Sun 30.09.1812:15Heracles Almelo2-1FC Emmen2-010,217
Sun 30.09.1814:30AZ Alkmaar2-2PEC Zwolle1-114,454
Sun 30.09.1814:30De Graafschap Doetin2-1Willem II Tilburg1-012,005
Sun 30.09.1814:30FC Gronigen1-1FC Utrecht0-116,293
Sun 30.09.1816:45Feijenoord Rotterdam2-1Vitesse Arnheim0-145,000
Round 8
Fri 05.10.1820:00FC Utrecht2-1NAC Breda1-017,386
Sat 06.10.1818:30ADO Den Haag1-0FC Gronigen1-011,584
Sat 06.10.1819:45PEC Zwolle2-0Excelsior Rotterdam1-013,562
Sat 06.10.1819:45PSV Eindhoven4-0VVV Venlo1-033,800
Sat 06.10.1820:45De Graafschap Doetin0-5SC Heerenven0-412,102
Sun 07.10.1812:15FC Emmen3-3Fortuna Sittard1-08,300
Sun 07.10.1814:30Willem II Tilburg1-1Feijenoord Rotterdam0-013,550
Sun 07.10.1814:30Vitesse Arnheim4-0Heracles Almelo2-014,338
Sun 07.10.1816:45Ajax Amsterdam5-0AZ Alkmaar1-0
Round 9
Sat 20.10.1818:30PSV Eindhoven6-0FC Emmen
Sat 20.10.1818:30Excelsior Rotterdam2-0Vitesse Arnheim
Sat 20.10.1820:45SC Heerenven0-4Ajax Amsterdam
Sat 20.10.1820:45FC Utrecht2-1AZ Alkmaar
Sun 21.10.1812:15NAC Breda2-2Willem II Tilburg
Sun 21.10.1814:30Heracles Almelo4-1FC Gronigen
Sun 21.10.1814:30Feijenoord Rotterdam3-0PEC Zwolle
Sun 21.10.1814:30VVV Venlo2-0ADO Den Haag
Sun 21.10.1816:45Fortuna Sittard3-1De Graafschap Doetin
Round 10
Fri 26.10.1820:00FC Emmen VVV Venlo
Sat 27.10.1818:30ADO Den Haag NAC Breda
Sat 27.10.1819:45De Graafschap Doetin Excelsior Rotterdam
Sat 27.10.1819:45FC Gronigen PSV Eindhoven
Sat 27.10.1820:45PEC Zwolle Heracles Almelo
Sun 28.10.1812:15Vitesse Arnheim Fortuna Sittard
Sun 28.10.1814:30Willem II Tilburg FC Utrecht
Sun 28.10.1814:30AZ Alkmaar SC Heerenven
Sun 28.10.1816:45Ajax Amsterdam Feijenoord Rotterdam
Round 11
Fri 02.11.1820:00Excelsior Rotterdam FC Gronigen
Sat 03.11.1818:30NAC Breda Heracles Almelo
Sat 03.11.1818:30Ajax Amsterdam Willem II Tilburg
Sat 03.11.1820:45AZ Alkmaar De Graafschap Doetin
Sat 03.11.1820:45PSV Eindhoven Vitesse Arnheim
Sun 04.11.1812:15SC Heerenven FC Emmen
Sun 04.11.1814:30FC Utrecht ADO Den Haag
Sun 04.11.1814:30Fortuna Sittard PEC Zwolle
Sun 04.11.1816:45Feijenoord Rotterdam VVV Venlo
Round 12
Fri 09.11.1820:00PEC Zwolle Willem II Tilburg
Sat 10.11.1818:30FC Emmen NAC Breda
Sat 10.11.1819:45De Graafschap Doetin PSV Eindhoven
Sat 10.11.1819:45Vitesse Arnheim FC Utrecht
Sat 10.11.1820:45VVV Venlo Fortuna Sittard
Sun 11.11.1812:15FC Gronigen SC Heerenven
Sun 11.11.1814:30Excelsior Rotterdam Ajax Amsterdam
Sun 11.11.1814:30ADO Den Haag AZ Alkmaar
Sun 11.11.1816:45Heracles Almelo Feijenoord Rotterdam
Round 13
Sat 24.11.1820:00PEC Zwolle ADO Den Haag
Sat 24.11.1818:30PSV Eindhoven SC Heerenven
Sat 24.11.1820:45NAC Breda Ajax Amsterdam
Sat 24.11.1820:45Fortuna Sittard Heracles Almelo
Sun 25.11.1812:15FC Emmen Excelsior Rotterdam
Sun 25.11.1814:30FC Utrecht De Graafschap Doetin
Sun 25.11.1814:30Feijenoord Rotterdam FC Gronigen
Sun 25.11.1814:30Willem II Tilburg Vitesse Arnheim
Sun 25.11.1816:45VVV Venlo AZ Alkmaar
Round 14
Fri 30.11.1820:00Excelsior Rotterdam FC Utrecht
Sat 01.12.1818:30Vitesse Arnheim FC Emmen
Sat 01.12.1819:45AZ Alkmaar Willem II Tilburg
Sat 01.12.1819:45De Graafschap Doetin PEC Zwolle
Sat 01.12.1820:45SC Heerenven Fortuna Sittard
Sun 02.12.1812:15Ajax Amsterdam ADO Den Haag
Sun 02.12.1814:30Feijenoord Rotterdam PSV Eindhoven
Sun 02.12.1814:30Heracles Almelo VVV Venlo
Sun 02.12.1816:45FC Gronigen NAC Breda
Round 15
Fri 07.12.1820:00Fortuna Sittard AZ Alkmaar
Sat 08.12.1818:30Willem II Tilburg SC Heerenven
Sat 08.12.1818:30PSV Eindhoven Excelsior Rotterdam
Sat 08.12.1820:45PEC Zwolle Ajax Amsterdam
Sat 08.12.1820:45ADO Den Haag De Graafschap Doetin
Sun 09.12.1812:15FC Utrecht Heracles Almelo
Sun 09.12.1814:30VVV Venlo FC Gronigen
Sun 09.12.1814:30FC Emmen Feijenoord Rotterdam
Sun 09.12.1816:45NAC Breda Vitesse Arnheim
Round 16
Fri 14.12.1820:00Willem II Tilburg ADO Den Haag
Sat 15.12.1818:30PEC Zwolle NAC Breda
Sat 15.12.1819:45AZ Alkmaar Excelsior Rotterdam
Sat 15.12.1819:45Heracles Almelo PSV Eindhoven
Sat 15.12.1820:45Vitesse Arnheim VVV Venlo
Sun 16.12.1812:15SC Heerenven FC Utrecht
Sun 16.12.1814:30Ajax Amsterdam De Graafschap Doetin
Sun 16.12.1814:30FC Gronigen FC Emmen
Sun 16.12.1815:45Feijenoord Rotterdam Fortuna Sittard
Round 17
Fri 21.12.1820:00VVV Venlo PEC Zwolle
Sat 22.12.1818:30Fortuna Sittard FC Gronigen
Sat 22.12.1819:45NAC Breda SC Heerenven
Sat 22.12.1819:45PSV Eindhoven AZ Alkmaar
Sat 22.12.1820:45Excelsior Rotterdam Heracles Almelo
Sun 23.12.1812:15FC Utrecht Ajax Amsterdam
Sun 23.12.1814:30De Graafschap Doetin Vitesse Arnheim
Sun 23.12.1814:30ADO Den Haag Feijenoord Rotterdam
Sun 23.12.1816:45FC Emmen Willem II Tilburg
Round 18
Fri 18.01.1920:00Vitesse Arnheim Excelsior Rotterdam
Sat 19.01.1918:30AZ Alkmaar FC Utrecht
Sat 19.01.1919:45PEC Zwolle Feijenoord Rotterdam
Sat 19.01.1919:45ADO Den Haag VVV Venlo
Sat 19.01.1920:45FC Gronigen Heracles Almelo
Sun 20.01.1912:15Willem II Tilburg NAC Breda
Sun 20.01.1914:30De Graafschap Doetin Fortuna Sittard
Sun 20.01.1914:30FC Emmen PSV Eindhoven
Sun 20.01.1916:45Ajax Amsterdam SC Heerenven
Round 19
Fri 25.01.1920:00SC Heerenven AZ Alkmaar
Sat 26.01.1918:30Heracles Almelo PEC Zwolle
Sat 26.01.1919:45NAC Breda ADO Den Haag
Sat 26.01.1919:45Excelsior Rotterdam De Graafschap Doetin
Sat 26.01.1920:45VVV Venlo FC Emmen
Sun 27.01.1912:15Fortuna Sittard Vitesse Arnheim
Sun 27.01.1914:30FC Utrecht Willem II Tilburg
Sun 27.01.1914:30Feijenoord Rotterdam Ajax Amsterdam
Sun 27.01.1916:45PSV Eindhoven FC Gronigen
Round 20
Fri 01.02.1920:00De Graafschap Doetin NAC Breda
Sat 02.02.1918:30Vitesse Arnheim SC Heerenven
Sat 02.02.1919:45Willem II Tilburg FC Gronigen
Sat 02.02.1919:45Ajax Amsterdam VVV Venlo
Sat 02.02.1920:45AZ Alkmaar FC Emmen
Sun 03.02.1912:15Excelsior Rotterdam Feijenoord Rotterdam
Sun 03.02.1914:30PEC Zwolle FC Utrecht
Sun 03.02.1914:30PSV Eindhoven Fortuna Sittard
Sun 03.02.1916:45ADO Den Haag Heracles Almelo
Round 21
Fri 08.02.1920:00NAC Breda AZ Alkmaar
Sat 09.02.1918:30Heracles Almelo Ajax Amsterdam
Sat 09.02.1918:30SC Heerenven PEC Zwolle
Sat 09.02.1920:45VVV Venlo Willem II Tilburg
Sat 09.02.1920:45Feijenoord Rotterdam De Graafschap Doetin
Sun 10.02.1912:15Fortuna Sittard Excelsior Rotterdam
Sun 10.02.1914:30FC Gronigen Vitesse Arnheim
Sun 10.02.1914:30FC Emmen ADO Den Haag
Sun 10.02.1916:45FC Utrecht PSV Eindhoven
Round 22
Fri 15.02.1920:00ADO Den Haag PEC Zwolle
Sat 16.02.1918:30AZ Alkmaar VVV Venlo
Sat 16.02.1919:45SC Heerenven PSV Eindhoven
Sat 16.02.1919:45Heracles Almelo Fortuna Sittard
Sat 16.02.1920:45Vitesse Arnheim Willem II Tilburg
Sun 17.02.1912:15Ajax Amsterdam NAC Breda
Sun 17.02.1914:30Excelsior Rotterdam FC Emmen
Sun 17.02.1914:30FC Gronigen Feijenoord Rotterdam
Sun 17.02.1916:45De Graafschap Doetin FC Utrecht
Round 23
Fri 22.02.1920:00VVV Venlo Heracles Almelo
Sat 23.02.1918:30FC Utrecht Excelsior Rotterdam
Sat 23.02.1919:45PEC Zwolle De Graafschap Doetin
Sat 23.02.1919:45Fortuna Sittard SC Heerenven
Sat 23.02.1920:45NAC Breda FC Gronigen
Sun 24.02.1912:15ADO Den Haag Ajax Amsterdam
Sun 24.02.1914:30PSV Eindhoven Feijenoord Rotterdam
Sun 24.02.1914:30FC Emmen Vitesse Arnheim
Sun 24.02.1916:45Willem II Tilburg AZ Alkmaar
Round 24
Fri 01.03.1920:00AZ Alkmaar Fortuna Sittard
Sat 02.03.1918:30Heracles Almelo FC Utrecht
Sat 02.03.1919:45SC Heerenven Willem II Tilburg
Sat 02.03.1919:45Excelsior Rotterdam PSV Eindhoven
Sat 02.03.1920:45Vitesse Arnheim NAC Breda
Sun 03.03.1912:15De Graafschap Doetin ADO Den Haag
Sun 03.03.1914:30Ajax Amsterdam PEC Zwolle
Sun 03.03.1914:30FC Gronigen VVV Venlo
Sun 03.03.1916:45Feijenoord Rotterdam FC Emmen
Round 25
Fri 08.03.1920:00FC Utrecht FC Gronigen
Sat 09.03.1918:30VVV Venlo Excelsior Rotterdam
Sat 09.03.1919:45PSV Eindhoven NAC Breda
Sat 09.03.1919:45ADO Den Haag SC Heerenven
Sat 09.03.1920:45Willem II Tilburg De Graafschap Doetin
Sun 10.03.1912:15PEC Zwolle AZ Alkmaar
Sun 10.03.1914:30Vitesse Arnheim Feijenoord Rotterdam
Sun 10.03.1914:30FC Emmen Heracles Almelo
Sun 10.03.1916:45Ajax Amsterdam Fortuna Sittard
Round 26
Fri 15.03.1920:00Fortuna Sittard FC Emmen
Sat 16.03.1918:30SC Heerenven De Graafschap Doetin
Sat 16.03.1919:45Feijenoord Rotterdam Willem II Tilburg
Sat 16.03.1919:45NAC Breda FC Utrecht
Sat 16.03.1920:45Heracles Almelo Vitesse Arnheim
Sun 17.03.1912:15VVV Venlo PSV Eindhoven
Sun 17.03.1914:30AZ Alkmaar Ajax Amsterdam
Sun 17.03.1914:30FC Gronigen ADO Den Haag
Sun 17.03.1916:45Excelsior Rotterdam PEC Zwolle
Round 27
Sat 30.03.1918:30Willem II Tilburg Fortuna Sittard
Sat 30.03.1918:30ADO Den Haag Vitesse Arnheim
Sat 30.03.1919:45De Graafschap Doetin Heracles Almelo
Sat 30.03.1920:45SC Heerenven Excelsior Rotterdam
Sat 30.03.1920:45AZ Alkmaar FC Gronigen
Sun 31.03.1912:15NAC Breda VVV Venlo
Sun 31.03.1914:30FC Utrecht Feijenoord Rotterdam
Sun 31.03.1914:30PEC Zwolle FC Emmen
Sun 31.03.1916:45Ajax Amsterdam PSV Eindhoven
Round 28
Tue 02.04.1918:30Vitesse Arnheim AZ Alkmaar
Tue 02.04.1919:45Heracles Almelo Willem II Tilburg
Tue 02.04.1920:45FC Gronigen De Graafschap Doetin
Wed 03.04.1918:30VVV Venlo FC Utrecht
Wed 03.04.1919:45Excelsior Rotterdam NAC Breda
Wed 03.04.1919:45Fortuna Sittard ADO Den Haag
Wed 03.04.1920:45FC Emmen Ajax Amsterdam
Thu 04.04.1918:30PSV Eindhoven PEC Zwolle
Thu 04.04.1920:45Feijenoord Rotterdam SC Heerenven
Round 29
Sat 06.04.1918:30FC Gronigen Excelsior Rotterdam
Sat 06.04.1918:30ADO Den Haag FC Utrecht
Sat 06.04.1919:45Willem II Tilburg Ajax Amsterdam
Sat 06.04.1920:45De Graafschap Doetin AZ Alkmaar
Sat 06.04.1920:45Heracles Almelo NAC Breda
Sun 07.04.1912:15FC Emmen SC Heerenven
Sun 07.04.1914:30PEC Zwolle Fortuna Sittard
Sun 07.04.1914:30VVV Venlo Feijenoord Rotterdam
Sun 07.04.1916:45Vitesse Arnheim PSV Eindhoven
Round 30
Fri 12.04.1920:00NAC Breda FC Emmen
Sat 13.04.1918:30AZ Alkmaar ADO Den Haag
Sat 13.04.1919:45Feijenoord Rotterdam Heracles Almelo
Sat 13.04.1919:45Fortuna Sittard VVV Venlo
Sat 13.04.1920:45Willem II Tilburg PEC Zwolle
Sun 14.04.1912:15PSV Eindhoven De Graafschap Doetin
Sun 14.04.1914:30SC Heerenven FC Gronigen
Sun 14.04.1914:30FC Utrecht Vitesse Arnheim
Sun 14.04.1916:45Ajax Amsterdam Excelsior Rotterdam
Round 31
Fri 19.04.1920:00Heracles Almelo SC Heerenven
Sat 20.04.1918:30FC Emmen FC Utrecht
Sat 20.04.1919:45Feijenoord Rotterdam AZ Alkmaar
Sat 20.04.1919:45Vitesse Arnheim PEC Zwolle
Sat 20.04.1920:45VVV Venlo De Graafschap Doetin
Sun 21.04.1912:15Excelsior Rotterdam Willem II Tilburg
Sun 21.04.1914:30Fortuna Sittard NAC Breda
Sun 21.04.1914:30FC Gronigen Ajax Amsterdam
Sun 21.04.1916:45PSV Eindhoven ADO Den Haag
Round 32
Tue 23.04.1918:30De Graafschap Doetin FC Emmen
Tue 23.04.1919:45SC Heerenven VVV Venlo
Tue 23.04.1920:45AZ Alkmaar Heracles Almelo
Wed 24.04.1918:30NAC Breda Feijenoord Rotterdam
Wed 24.04.1919:45FC Utrecht Fortuna Sittard
Wed 24.04.1919:45PEC Zwolle FC Gronigen
Wed 24.04.1920:45Ajax Amsterdam Vitesse Arnheim
Thu 25.04.1918:30ADO Den Haag Excelsior Rotterdam
Thu 25.04.1920:45Willem II Tilburg PSV Eindhoven
Round 33
Sun 28.04.1914:30ADO Den Haag Willem II Tilburg
Sun 28.04.1914:30De Graafschap Doetin Ajax Amsterdam
Sun 28.04.1914:30FC Emmen FC Gronigen
Sun 28.04.1914:30FC Utrecht SC Heerenven
Sun 28.04.1914:30Fortuna Sittard Feijenoord Rotterdam
Sun 28.04.1914:30NAC Breda PEC Zwolle
Sun 28.04.1914:30PSV Eindhoven Heracles Almelo
Sun 28.04.1914:30Excelsior Rotterdam AZ Alkmaar
Sun 28.04.1914:30VVV Venlo Vitesse Arnheim
Round 34
Sun 12.05.1914:30Ajax Amsterdam FC Utrecht
Sun 12.05.1914:30AZ Alkmaar PSV Eindhoven
Sun 12.05.1914:30FC Gronigen Fortuna Sittard
Sun 12.05.1914:30Feijenoord Rotterdam ADO Den Haag
Sun 12.05.1914:30Heracles Almelo Excelsior Rotterdam
Sun 12.05.1914:30PEC Zwolle VVV Venlo
Sun 12.05.1914:30Vitesse Arnheim De Graafschap Doetin
Sun 12.05.1914:30Willem II Tilburg FC Emmen
Sun 12.05.1914:30SC Heerenven NAC Breda
Todor 66
Footbal index
Clubs index
Eredivisie index
Eredivisie 2018-2019
Eredivisie 2017-2018
Eredivisie 2016-2017
Eredivisie 2015-2016
Eredivisie 2014-2015
Eredivisie 2013-2014
Eredivisie 2012-2013
Eredivisie 2011-2012
Eredivisie 2010-2011
Eredivisie 2009-2010
Eredivisie 2008-2009
Eredivisie 2007-2008
Eredivisie 2006-2007
Eredivisie 2005-2006
Eredivisie 2004-2005
Eredivisie 2003-2004
Eredivisie 2002-2003
Eredivisie 2001-2002
Eredivisie 2000-2001
Eredivisie 2009-2000
Eredivisie 1998-1999
Eredivisie 1997-1998
Eredivisie 1996-1997
Eredivisie 1995-1996
Eredivisie 1994-1995
Eredivisie 1993-1994
Eredivisie 1992-1993
Eredivisie 1991-1992
Eredivisie 1990-1991
Eredivisie 1989-1990
Eredivisie 1988-1989
Eredivisie 1987-1988
Eredivisie 1986-1987
Eredivisie 1985-1986
Eredivisie 1984-1985
Eredivisie 1983-1984
Eredivisie 1982-1983
Eredivisie 1981-1982
Eredivisie 1980-1981
Eredivisie 1979-1980
Eredivisie 1978-1979
Eredivisie 1977-1978
Eredivisie 1976-1977
Eredivisie 1975-1976
Eredivisie 1974-1975
Eredivisie 1973-1974
Eredivisie 1972-1973
Eredivisie 1971-1972
Eredivisie 1970-1971
Eredivisie 1969-1970
Eredivisie 1968-1969
Eredivisie 1967-1968
Eredivisie 1966-1967
Eredivisie 1965-1966
Eredivisie 1964-1965
Eredivisie 1963-1974
Eredivisie 1962-1963
Eredivisie 1961-1962
Eredivisie 1960-1961
Eredivisie 1959-1960
Eredivisie 1958-1959
Eredivisie 1957-1958
Eredivisie 1956-1957
Final Tournaments
Hoofklasse 1955-1956
1e klasse
1e klasse 1954-1955
1e klasse 1953-1954
1e klasse 1952-1953
1e klasse 1951-1952
1e klasse 1950-1951
1e klasse 1949-1950
1e klasse 1948-1949
1e klasse 1947-1948
1e klasse 1946-1947
1e klasse 1945-1946
1e klasse 1944-1945
1e klasse 1943-1944
1e klasse 1942-1943
1e klasse 1941-1942
1e klasse 1940-1941
1e klasse 1939-1940
1e klasse 1938-1939
1e klasse 1937-1938
1e klasse 1936-1937
1e klasse 1935-1936
1e klasse 1934-1935
1e klasse 1933-1934
1e klasse 1932-1933
1e klasse 1931-1932
1e klasse 1930-1931
1e klasse 1929-1930
1e klasse 1928-1929
1e klasse 1927-1928
1e klasse 1926-1927
1e klasse 1925-1926
1e klasse 1924-1925
1e klasse 1923-1924
1e klasse 1922-1923
1e klasse 1921-1922
1e klasse 1920-1921
1e klasse 1919-1920
1e klasse 1918-1919
1e klasse 1917-1918
1e klasse 1916-1917
1e klasse 1915-1916
1e klasse 1914-1915
1e klasse 1913-1914
1e klasse 1912-1913
1e klasse 1911-1912
1e klasse 1910-1911
1e klasse 1909-1910
1e klasse 1908-1909
1e klasse 1907-1908
1e klasse 1906-1907
1e klasse 1905-1906
1e klasse 1904-1905
1e klasse 1903-1904
1e klasse 1902-1903
1e klasse 1901-1902
1e klasse 1900-1901
1e klasse 1899-1900
1e klasse 1898-1899
1e klasse 1897-1898
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 21 Oct 2018
Facebook Todor Krastev

Quantcast